ISPARTA SÜTÇÜLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Ortak Yazılı Sınav Tarihleri ve Konu Soru Dağılımı Belli Oldu.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Ortak Yazılı Sınav Tarihleri ve Konu Soru Dağılımı Belli Oldu.

Millî Eğitim Bakanlığının 09.09.2023 tarihinde yayınlanan Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği kapsamında ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılı sınavların yapılacağı belirtilmiştir. Bu bağlamda Bakanlığımız tarafından 26 Aralık 2023 tarihinde 6. Sınıfların Türkçe ve Matematik yazılı sınavları, 27 Aralık 2023 tarihinde 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ve Matematik yazılı sınavları ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır. Ayrıca İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 26 Aralık 2023 tarihinde 10. Sınıfların Tarih yazılı sınavı ile 27 Aralık 2023 tarihinde 7. Sınıfların Fen Bilimleri sınavı il genelinde ortak olarak yapılacaktır.

Ülke geneli ve il geneli ortak sınavların dışında kalan sınavlar okullarda ortak olarak yapılacaktır. Yönetmelik gereğince il ve okul geneli ortak olarak yapılacak yazılı sınavlar için il sınıf alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezince konu soru dağılım tabloları oluşturulmuş ve okullarımıza gönderilmiştir. Konu soru dağılım tabloları, sınavların kapsam geçerliğinin artırılması ve öğrencilerin sınavlara daha bilinçli hazırlanması için her sınavda hangi konu/kazanımdan kaç soru sorulacağının önceden öğrencilere bildirildiği tablolardır. Okul genelinde uygulanacak ortak sınavlar, il/alan zümreleri tarafından ilan edilen konu soru dağılım tabloları göz önünde bulundurularak açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşacak şekilde yapılacaktır. Çoktan seçmeli, eşleştirme, doğru/yanlış gibi diğer soru türleri kullanılmayacaktır.

 

Okullarımızda kullanılacak Konu Soru Dağılım Tabloları: http://meb.ai/23OF94

 

Yukarı Mah. Atatürk Cad. No.56 Sütçüler/ISPARTA - 02463512764

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.