ISPARTA SÜTÇÜLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa DANIŞMAN'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa DANIŞMAN 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa DANIŞMAN'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi, bizim için azim ve kararlılıkla fedakârlığın birleştiği olağanüstü bir mücadele demektir. Bir hilal uğruna batan güneşlerin, tarihe verdiği insanlık ve istiklal dersi mazlum ülkelere bir umut ışığı olmuştur. Çanakkale, destanlar diyarı Anadolu'da adeta bir başyapıttır. Medeniyet nurunun, önce insanlık onurunda tecelli etmesinin önemine vakıf bir ulusun emperyalizme attığı ilk tokattır. Sultan Alparslan'ın Malazgirt ovasında yaktığı ateş Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Çanakkale'de istiklal yangınına dönüşürken dünyaya    "Çanakkale Geçilmez!" mesajını vermiştir. İstiklal mücadelemizin işaret fişeği Çanakkale Zaferimizin 105. Yıl dönümünü idrak ettiğimiz tarihi günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

Mustafa DANIŞMAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yukarı Mah. Atatürk Cad. No.56 Sütçüler/ISPARTA - 02463512764

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.