ISPARTA SÜTÇÜLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA DANIŞMAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA DANIŞMAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bizler ´Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi´ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize hak ettiği değerin verilmesini istiyoruz.

Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve öğrenciyi işleyen kişidir.
"Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.

Devleti ve milletiyle bütünleşmiş, en ileri seviyede insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş, ekonomik kalkınmasını sağlamış müreffeh ve saygın bir Türkiye eğitimli gençlerle kurulacaktır.  Eğitimli ve donanımlı gençliği yetiştirecek olanlar da öğretmenlerdir. Ancak böylesine önemli bir görevin sorumluluğunu omuzlarında taşıyan öğretmenlerimiz ne yazık ki hak ettiği imkânlardan yoksundur. Tüm imkânsızlıklara rağmen gelecek nesilleri yetiştirmek konusunda gösterdikleri fedakârlık ve çaba nedeniyle öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

 Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, saygısızca davranan, öğretmene şiddet uygulayan onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur. Bu anlayışla çeşitli imkân destek ve teşviklerin öğretmenlerimizin istifadesine sunulması gerektiğine inanıyorum.

Görevi başında şehit olmuş eğitimciler olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlere Allah´tan rahmet ve mağfiret diliyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini çok büyük bir hassasiyet ve fedakârlıkla yetiştirmiş, emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.

Millet Mektepleri´nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal´e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü tebrik ediyorum.

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun.

Mustafa DANIŞMAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yukarı Mah. Atatürk Cad. No.56 Sütçüler/ISPARTA - 02463512764

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.