ISPARTA SÜTÇÜLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Aralık Ayı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı Uygulaması

İlçemizde Aralık Ayı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı Uygulaması

İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Kültür ve medeniyetimizde eğitim anlayışının özünü yansıtan eserlerden olan Necip Fazıl KISAKÜREK’e ait Çile kitabı ve Dayan Kalbim şiiri okuyup müzakere etmiştir.

Kültür ve medeniyetimizde eğitim anlayışının özünü yansıtan eserlerinden Hülya  KASAPOĞLU’nun “Okulda Değerler Eğitimi ve Hikayeler”, Nureddin TOPÇU’nun “Türkiye’nin Maarif Davası”, Mehmet KAPLAN’ın “Kültür ve Dil” adlı eserleri okunup müzakere edilmiştir ve raporlaştırılmıştır.

Yapılan kitap ve hikaye incelemelerinden sonra öğretmenler tarafından eğitimde terbiye ve irfan boyutunun üzerinde durulması gerektiği, tarihimizin öncü kimliklerinin hayatlarında yaşadıkları önemli olayların derste öğrencilere aktarılması ve öğrencilerin bunlardan çıkarımlar yaptırılması kararlaştırılmıştır.

 

Öğrencilerin kalplerine dokunabilecek hikaye ve yaşanmış olayların derste öğrencilere okunması ve anlatılması kararlaştırıldı.

 

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Yukarı Mah. Atatürk Cad. No.56 Sütçüler/ISPARTA - 02463512764

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.