ISPARTA SÜTÇÜLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YILLARCA ÖĞRENCİ YETİŞTİRMİŞ BİR ÖĞRETMENİMİZİN BİLGİ BİRİKİMİ (ÖGEP)

YILLARCA ÖĞRENCİ YETİŞTİRMİŞ BİR ÖĞRETMENİMİZİN BİLGİ BİRİKİMİ (ÖGEP)

YILLARCA ÖĞRENCİ YETİŞTİRMİŞ OLAN EĞİTİME ADAMIŞ BİR HAYAT YAŞAYAN GÜLER ALTUNTAŞ HOCAMIZ ZİYARET EDİLİP BİLGİ , BİRİKİM VE TECRÜBELERİNDEN YARARLANILDI.

 

1.KENDİNİZDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

-1979 yılında göreve başladım. İlk görev yerim Sütçüler, burda evlendim ve burda emekli oldum.Branşım sınıf öğretmenliği ve 20 yıl okul müdürlüğü yaptım.

2.BU MESLEĞİ SEÇMENİZDEKİ EN ÖNEMLİ ETKEN NEDİR?

-Ailemin yönlendirmesiyle ve kendi isteğimle seçtim. İyi ki öğretmen olmuşum.Mesleğimi çok severek yaptım.

3.EĞİTİM-ÖĞRETİM HAYATINIZ BOYUNCA UNUTAMADIĞINIZ BİR ANINIZ VAR MI?

-Karadiken köyü taraflarından bir mezra vardı ve çocuklar okula gelebilmek için sabah 5'te kalkıp bir buçuk saat kadar yürüyüp okula geliyorlardı.Ben bu durumu fark ettiğim anda Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakam ile görüşüp çocuklar için servis koydurduk.Çocuklar bu sayede okula rahatça gelip gidebildiler.Bu olay unutamadığım durumlardan biridir.

4.ÖĞRETMENLERE TAVSİYENİZ NELERDİR?

-Öncelikli tavsiyem ev ziyaretleri yapmaları.Ev ziyaretleri yapmasaydım ihtiyacı olan öğrencileri fark edemez,onlara yardım edemezdim.O çocukların hayatlarına dokunamazdım.Ayrıca çocuklar,rahatlıkla idarenin kapısını çalabilmeliler.Sorunlarını , ihtiyaçlarını rahatlıkla öğretmenlerine söyleyebilmeliler.Mesleğimi çok severek yaptım.Çok gayret ettim. Meslektaşlarım da severek yapsınlar bu kutsal görevi.Hepimiz öğrencilerimize rol model oluyoruz.Gerek giyim kuşamızla gerek konuşmalarımızla onlara örnek oluyoruz.Bu hususlara hepimizin dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.

5.ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?

-Öncelikle büyüklerine saygılı olmaları. Okula öğrenme isteğiyle gelmeliler ve amaçlarını/hayallerini gerçekleştirebilmek için çok çalışmalılar.

28-11-201928-11-201928-11-2019

Yukarı Mah. Atatürk Cad. No.56 Sütçüler/ISPARTA - 02463512764

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.